Semper in altum

Absolwenci Nowodworka 1978.

Ostatnie zmiany: 5-06-2024

Spis treści:

Informacje klasowe

Inne strony o I LO


Kanał RSS    original feed

o kanale RSS

Stypendium Absolwentów Nowodworka rocznik 1978
"Wszechstronny jak Nowodworczyk"


Stypendia 2017


Z ostatniej chwili:

(02.07.2017) Z radością zawiadamiam, że laureatem stypendium Absolwentów Rocznika 1978 "Wszechstronny jak Nowodworczyk" z klas drugich został Adam Chorabik z klasy IIG.

Uroczyste wręczenie stypendium odbyło się w czasie Gali Nowodworskiej w Fiharmonii.
Tegoroczna Gala była wyjątkowa zarówno pod względem liczby wręczanych nagród i dyplomów jak i stojącej na wysokim poziomie oprawie artystycznej, wykonanej oczywiście w całości przez uczniów. Po odśpiewaniu hymnu liceum przywitał licznie przybyłych dyrektor liceum Jacek Kaczor. Po wystepie Chóru Nowodworskiego nastąpiło wręczenie najbardziej prestiżowych nagród, w tym oczywiście i naszego stypendium. W imieniu Kapituły stypendium wręczał Janek Adamski.

wręczenie stypendium

Poniżej w całości tekst wystąpienia Janka:

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.

Przypadł mi w udziale zaszczyt reprezentowania absolwentów I Liceum, którzy 39 lat temu, o tej porze roku 1978 odbierali swoje świadectwa maturalne i żegnali się ze szkołą, w której spędzili 4 lata swojej młodości. Przyjaźnie, znajomości i wspólne pasje pozostały. Więzi te są tak silne i trwałe, że po tylu latach, spotykając się kilka razy do roku w klasowych grupach, mamy sobie wiele do powiedzenia, a wzajemna solidarność nie pozwala pozostawić nikogo samego w trudnych, a nawet ostatecznych chwilach.
Co 5 lat spotykamy się wszyscy na zjazdach jubileuszowych i razem z naszymi wychowawcami i nauczycielami wspominamy czas spędzony w nowodworskich murach.
W 2008 roku, podczas jubileuszu 30-lecia naszej matury, pojawiła się myśl, by pozostawić po sobie trwały ślad w naszej szkole. Tak zrodziła się idea nagrody - stypendium "Wszechstronny jak Nowodworczyk" promującej uczniów, którzy tą wszechstronność prezentują. Wszechstronność rozumianą, jako umiejętne rozwijanie swoich zdolności, pasji, zainteresowań, ciekawości świata, a przede wszystkim szukania drugiego człowieka i wychodzenia mu naprzeciw.
To Wy, uczniowie podpowiadacie nam, kto Waszym zdaniem najbardziej zasłużył na wyróżnienie i wraz z wychowawcami to motywujecie. Kapituła stypendialna stawia tylko kropkę nad i, wybierając spośród przedstawionych kandydatur. W tym miejscu chcę szczególnie podziękować samorządowi klasy II G oraz jej wychowawczyni Pani Profesor Małgorzacie Łużeckiej - Pawlik. Podziękować za to, że jako jedyni ze wszystkich klas nowodworskich odważyli się wskazać kandydatury do naszego Stypendium. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.
Laureatowi oraz wszystkim Wam życzę, abyście czas spędzony w Nowodworku wspominali dobrze, tak jak my, nawet 40 lat po maturze, a zawarte tu przyjaźnie i znajomości przetrwały długo.
Tegoroczny laureat jest finalistą Olimpiady Geograficznej, uczestnikiem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz Olimpiady Przedsiębiorczości, reprezentował I LO na warsztatach o wartościach Unii Europejskiej oraz w Krakowskiej Szkole Debaty, pasjonat tenisa stołowego - uczeń klasy IIG - ADAM CHORABIK.

Dziękuję bardzo.



Podczas Gali mogliśmy okazję obejrzeć i wysłuchać różnorodnych występów, od muzyki klasycznej granej na klawesynie, skrzypcach, fortepianie i gitarach, poprzez piosenki śpiewane w róznych językach (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, fińskim). Przy okazji jako ciekawostkę dodam, że laudacja laureata Olimpiady jęz. łacińskiego, jak przystało na liceum z klasycznymi tradycjami, została wygłoszona przez Dyrektora po łacinie. Mieliśmy przyjemność posłuchać też przebojów naszej młodości (Prześliczna wiolonczelistka Skaldów i Pamiętajcie o ogrodach z repertuaru Marka Grechuty). Ogromny aplauz towarzyszył występowi zespołu Duplumplustriplum, a na zakończenie odtańczono Poloneza z filmu Pan Tadeusz. Gdy wychodziliśmy był już prawie całkiem ciemno ale Wawel jak stał w pobliżu Nowodworka tak stoi dalej.

Garść zdjęć z Gali można obejrzeć tutaj

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, bez których stypendium nie może funkcjonować.


Szczegółowe informacje o stypendium są tutaj


Wszelkie pytania oraz pomysły związane ze Stypendium Absolwentów można kierować na poniższy adres e-mail:

   


Kontakt z opiekunem strony
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2001-2024.